Vyčerpání, únava

Je nutno rozlišit klasickou únavu z přepracování či dlouhodobé fyzické činnost, jarní únavu a psychickou únavu včetně syndromu vyhoření. K té první lze říci snad jen jediné – vše čiň s rozumem, cti tělo své :-). Obligátní jarní únavu pociťujeme pravděpodobně všichni. Neřeknu nic nového, když doporučím přes zimní měsíce intenzivně doplňovat vitamíny, minerály (i umělé jsou lépe, než žádné) a denní procházky na čerstvém vzduchu (za každého počasí, minimálně 30 min.). Navíc přidám něco z vlastní zkušenosti: hodně světla! Prodlužte si den co nejvíce! Před pár léty jsem si koupil do obýváku nové stropní svítidlo s intenzivní svítivostí (je tak silné, že mohu v klidu číst i v rozích místnosti), s barvou světelného spektra „bílá“ (postačí „denní“). Výsledek byl fantastický: žádná podzimní ani zimní depka, o jarní únavě ani nemluvě. Vřele doporučuji!!

Nejdestrukčnější je však psychická únava, která může postihnout kohokoliv z naší populace. Nezáleží na věku či pohlaví. Je zde zapotřebí pochopit následující. Všechny myšlenky, která v naší hlavě (i v podvědomí!) začneme rozvíjet, jsou velice náročné na bioenergii. Není to ezoterický blábol, je to seriózní vědou dokázaný fakt. Je to stejné, jako spuštěné aplikace ve vašem inteligentním mobilu (ať už na display či na pozadí). Nikdo se nediví, že je mobil za chvíli vybitý. Ale po svém vlastním organizmu požadujete, aby  zůstal ve skvělé kondici i po měsících neustálého kreativního myšlení, denního i nočního řešení vnitřních konfliktů, psychického stresu?
Vznikají složité vazby s dopadem na fyzické tělo. Začíná to hlubokou únavou, ztrátou výkonnosti, nesoustředěním, nespavostí atp. Pokračuje to změnami na fyzické úrovni – nemocí. Není na co čekat. Vyřešte si urychleně životní problémy, změňte práci (nevymlouvejte se, že to nejde), přerušte problémový vztah, prostě udělejte vše pro „klid v hlavě“. Vyšší level je pak zklidnění mysli: odpustit všem v okolí (i těm, kteří vám podle vás ublížili), souběžně s tím je nutno … Ale to už je na osobní setkání.

Nabízí se zde i možnost pomoci si moderní technikou. Jsou přístroje, které dokáží zvýšit naší vitalitu, znémé „dobít baterky“. Osobně Vám doporučuji přístroj od německé fy. BICOM – info zde

ZPĚT