Reflexní masáže

Popis metody

  V našem tajuplném lidském těle našli staří Číňané již před 4.000 léty léčebné body, které při mechanické stimulaci působí blahodárně na související orgány, svaly a šlachy. Platí to i obráceně; při potížích s orgánem (vyčerpání, zánět, bolest, …) je příslušný bod citlivý. Hovoříme zde o Reflexních bodech.

Nejsilnější a nejúčinnější jsou body umístěné na šlapkách nohou. Zjišťováním hodnoty jejich citlivosti lze zcela přesně určit, v jakém energetickém stavu se aktuálně nachází jakákoliv část organizmu. A recipročně: specifickým působením na konkrétní reflexní body dokážeme tyto části těla povzbudit.
.

Průběh terapie

  Oblečený klient se pohodlně usadí do křesla, případně ulehne na pohodlné lehátko. Terapeut uchopí šlapku nohy do svých rukou a prsty systematicky promačkává reflexní body, čímž zjišťuje stav konkrétních orgánů. Souběžně s tím si dotazy vytváří obraz o příčinách zjištěných potíží. Nalezené dysfunkční body jsou následně jemně rozmasírovávány tak dlouho, dokud nedojde k  uvolnění tkáňového napětí a uvedení systému do rovnováhy.

Přesuneme se na židli, klient zůstává oblečen. V sedě, za použití měkkých masážních technik, uvolníme lebeční svalové úpony. Pomalu přejdeme na svaly šíjové, dále na ramenní svalstvo a ramenní klouby (zde je vhodné obnažit ramena). Neobávejte se, tlak mých prstů se automaticky přizpůsobuje vašim pocitům bolesti a tedy nikdy nemůže překročit únosnou mez. Také v žádném případě nepoužívám enormně bolestivé „napravovací“ hmaty! (tzv. studenou reponaci).

Další část masáže je realizována na lehátku. Odložíte si pouze svrchní oděv (ženy si ponechají spodní prádlo), rozepnete pás (kalhoty si rovněž ponecháte). Uléháte na břicho a necháte se rozmazlovat jemnými masážními doteky, při kterých jsou postupně uvolňovány dosud nedostatečně uvolněné části svalstva kolem páteře: hrudní, bederní, křížová, kostrč (neobávejte se, dokonce ani to uvolnění kostrče není bolestivé).

ZPĚT