Hallux

Vbočený palec. Černá můra velké části naší populace. Všichni, kteří přicházejí s tímto problémem mají jasno: je to dědičné, já s tím nic neudělám – moje maminka to měla také – u nás v rodině se to dědí – tady pomůže jen operace (úsměvné). 

Nabízím Vám jiný vzorec příčin a následků: mám dědičné dispozice k potížím s palci u nohy. Uvědomuji si, že podmínky k jejich rozvinutí si způsobuji svým životem sám. Pokud změním své zvyklosti, pominou i potíže. A co musím udělat? Změnit stravovací návyky, pravidelně cvičit, posilovat celkovou vitalitu a denně provádět svépomocné domácí masáže. Při dodržování doporučení dochází během čtyř až šesti týdnů k podstatnému snížení obtíží. Pokračováním terapie je lze odstranit úplně.

Z pohledu Reflexní terapie je variantou vbočeného palce vbočený malíček. Příčiny jeho vzniku jsou velmi podobné. I zde slýchám od klientů stejné argumenty o dědičnosti. Někteří svalují vinu pouze na nevhodnou obuv (což je mimochodem částečně pravda). Není náhodou, že drtivá většina takto postižených jsou silnější ženy, které nemají dostatečně zpevněná ramena a krční páteř mají v předklonu (kajícný postoj). A zde je právě skutečná příčina těchto potíží.

Můžete si zvolit i jednodušší možnost. Výhodnou, bez vynaložení vlastního úsilí na nápravě svého zdraví. Operace. Nejde však o bezbolestný zásah a palec (malíček) již nikdy nebude plnit svou funkci na 100%. A přitom oba jsou tak důležití pro bezproblémovou chůzi a fyzickou stabilitu těla (bolesti páteř).  Zvažte mou nabídku …

Poznámka: výše uvedený text vyjadřuje můj laický osobní názor a nemusí být nutně pravdivý. Shrnuje pouze mé praktické zkušenosti.

 

ZPĚT