Energetická diagnostika

Princip metody

  Jak již bylo napsáno v kapitole Masážní techniky – Reflexní masáže: v našem tajuplném těle našli již staří Číňané před 4.000 léty body, které při stimulaci působí blahodárně na různé tělesné orgány. Platí to i obráceně; při potížích s orgánem (vyčerpání, zánět, bolest) je příslušný bod citlivý. Hovoříme zde o tzv. Reflexních bodech.
Nejsilnější a nejúčinnější jsou umístěny na šlapce nohy. Zjišťováním hodnoty jejich citlivosti lze zcela jednoznačně určit, v jakém energetickém stavu se aktuálně nachází kterákoliv část organizmu. Svaly, klouby, orgány – vše je zde diagnostikovatelné.

Postup diagnostiky

  Klient usedá do křesla, případně uléhá pohodlně na masážní lehátko. Terapeut uchopí šlapku nohy do svých dlaní a systematickým promačkáváním jednotlivých reflexních bodů zjišťuje stav konkrétních orgánů a částí těla. Souběžně s tím si dotazy vytváří hlubší představu o příčinách potíží. Citlivé body na šlapce jsou speciálními masážními postupy uvolňovány, čímž dojde k okamžitému zlepšení energetického stavu příslušného orgánu. Zrychlí se mj. i prokrvení buněk, což způsobí větší přísun kyslíku a ten pak v běžně známých souvislostech blahodárně působí na jejich regeneraci. Zlepšení stavu je většinou vnímáno téměř okamžitě.

Následuje společné hledání příčin problémů a možností jejich řešení. Opakovaně zjišťuji, že fyzickým potížím (ty, které nejsou zapříčiněny úrazy) vždy předchází duševní či psychické trauma. Je velmi žádoucí související životní situace či postoje odhalit a uvědomit si je (dlouhodobá nespokojenost, ponížení, životní priority, křivdy, vztahy, agrese, silné ego, pozice oběti …).

Pro zvídavé přikládám diagnostický formulář, ze kterého je zřejmé, co vše lze touto metodou diagnostikovat:      Karta klienta – ukázka

Poznámka: výše uvedený text vyjadřuje můj laický osobní názor a nemusí být nutně pravdivý. Shrnuje pouze mé praktické zkušenosti.

ZPĚT NA : VAŠE POTÍŽE?

ZPĚT NA :  MASÁŽNÍ TECHNIKY